Jesteś tutaj

Chirurgiczne leczenie otyłości

Jestem inicjatorem projektu chirurgicznego leczenia otyłości w Centrum Zdrowia Swissmed:

Co daje chirurgiczne leczenie otyłości?  

Tyle już razy próbowałeś schudnąć, lecz bezskutecznie. Chcesz wyglądać jak większość ludzi, których znasz: ani za szczupło, ani za grubo. Chcesz ubierać się w to, co lubisz i w czym czujesz się dobrze. Źle się czujesz z tym, że inni patrzą się na ciebie i oceniają cię z powodu twojej wagi. Czujesz się samotny i wyobcowany. 

Większość otyłych ludzi żyje krócej z powodu schorzeń towarzyszących otyłości, m.in. chorób serca, niewydolności krążenia, cukrzycy, nadciśnienia czy chorób stawów. 

Jeżeli liczne diety i terapie okazały się bezużyteczne, przełamanie tego zaklętego kręgu może wydawać ci się niemożliwe. Teraz jednak pojawiły się małoinwazyjne metody chirurgiczne pozwalające na kontrolowaną, nieszkodliwą dla zdrowia utratę wagi. 

Poradnia Leczenia Otyłości Swissmed 

Oferta Poradni skierowana jest do osób, które chcą walczyć z nadwagą za pomocą racjonalnych, medycznych metod. Ponieważ bezpieczne odchudzanie wymaga współpracy specjalistów z różnych dziedzin medycyny w Poradni Leczenia Otyłości w Swissmed stworzono interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzą: 

  • lekarz internista-dietetyk 
  • endokrynolog 
  • chirurg 
  • psycholog 

Każdy pacjent, który decyduje się na udział w programie odchudzania najpierw trafia do lekarza internisty. W pierwszej fazie programu dokonuje się pomiarów masy ciała i ocenia stan zdrowia pacjenta. Wykonywane są badania diagnostyczne – EKG, pomiar ciśnienia krwi, badanie poziomu cukru, lipidogram czyli badanie poziomu cholesterolu i trójglicerydów, oznaczenie hormonów tarczycy. 

Podczas wizyty pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące diety i zmiany stylu życia. Kolejne wizyty odbywają się co 3-4 tygodnie i podczas nich lekarz może zweryfikować czy pacjent stosuje się do zaleceń internisty-dietetyka. Jednocześnie odchudzający się jest konsultowany przez endokrynologa i psychologa. W sytuacjach znacznej otyłości, której dodatkowo towarzyszą choroby przewlekłe np. nadciśnienie tętnicze, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, pacjent może zostać zakwalifikowany do leczenia operacyjnego.

Więcej można znaleźć pod tym adresem.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer